Плітус важливий і заключний елемент будь-якого ремонту. Багато хто вважає, що плінтус просто надає гарний естетичний вигляд, але крім цього плінтус закриває стики між підлогою та стінами. 

 У сучасних моделях плінтуса є прорізи чи лотки для прокладання кабеля ТВ, інтернет чи телефонних дротів. 

Існують такі види плінтусів:

  • дерев’яні
  • МДФ
  • Пластикові

На сьогоднішній день з усіх різновидів плінтусів найпопулярнішим являється плінтс з дерева – це « кутовий» та плінтус прямий «стойка» або «стіновий» .

«Кутовий» плінтус більш простий при монтажі так як має дві широкі сторони розмішені під кутом 90°. Плінтус перекриває більші щілини між підлогою та стіною, його часто використовують після реставрації старої підлоги де зазори від стіни до кромки дерев’яної підлоги складає до  3,5 см. Його можна просто прибити цвяхами до підлоги або ж додатково приклеїти на спеціальний клей з сторони стіни.

«Прямий» плінтус більш складний при монтажі так як має лише одну пряму сторону для кріплення. Плінтус перекриває  щілини між підлогою та стіною від 1 до 1,5 см., його часто використовують після монтажу нової підлоги. Плінтус потрібно зарізати під кутом 45° на задню частину нанести клей та зафіксувати (прибити) цвяхами до стіни, сліди від цв'яхів потрібно зашпаклювати .