На сьогодні існує багато видів покриття для підлог. Але з давніх часів і до сьогодні поважалась підлога із натуральної деревини. Існують такі різновиди покриття підлоги з деревини:

  • паркет
  • масив дошка
  • шпунтована дошка
  • паркетна дошка 

Для укладанням будь-якої підлоги поверхня повинна бути ідеально рівна, міцна основа - стяжка. Під стяжку якщо потрібно зробити гідроізоляцію. Перед початком роботи стяжку потрібно пропилисосити та заґрунтувати спеціальною грунтівкою концентратом.  Часто майстри роблячи електромонтажні,  роботи та монтаж теплопостачання укладають в стяжку труби та кабеля 220 V. Їх попередньо потрібно знайти та відмітити на основі щоб при монтажі фанери не пробити перфоратором.

ПАРКЕТ – а)  «укладка прямо на стяжку» з використання спеціального клею.

б) «укладка паркету на фанеру» проводиться методом приклеювання фанери на стяжку та вже приклеювання і фіксування кожної дощечки (паркетини) шпилькою із пневмопістолета. Фанеру яка клеїться на спеціальний клей та фіксується дюбелем 6х40 або 6х60 . Після висихання клею див. (інструкцію виробника) треба прошліфувати фанеру паркетною шліфувальною машиною.

Після укладання паркета дати клею висохнути для набирання своєї 100% міцності після чого пороводиться шліфовка паркету  спеціальними шліф.машинами.

Після повної шліфовки підлоги та ідеальної очистки від пилу переходим до лакування чи нанесення масла.

 

б) «Укладання паркету на лаги» ( бруски) – монтаж лаг (брусків) проводиться на ідеально рівну та суху стяжку яка попередньо залита на висоту з урахуванням бруска + фанери 15 мм. + товщина паркету 16-22 мм. Фанера попередньо розрізається на квадрати площею не більше 0,6 м2 (0,765 х 0,765 м) . Простругані сухі бруски однакової форми (поперечний розріз) попередньо грунтують антисептиком від плісняви, грибку, та паразитів.  Брус укладають під розмір порізаної фанери на паркетний двухкомпонентний клей із урахуванням проміжків між листами фанери не менше 5-10 мм. Додатково закріплюємо брус (лаги) між собою металевими кутниками і анкерами до підлоги. Перед монтажем фанери між лагами можна по своєму бажанню укласти шумоізоляцію або теплоізоляцію та паро бар’єр. Фанеру слід укладати на клей притискаючи саморізами до бруса та залишати 5-10 мм зазор між листами. Далі йде той самий процес як і укладання «паркету на фанеру».

 

в) монтаж  «масивної дошки»  аналогічний попереднім двом процесам «укладка паркета на фанеру» та «укладка на лаги» з використанням фанери. 

 

г) монтаж «шпунтованої дошки» товщиною 35-40 мм. Для монтажу лаг (брусків) потрібно попередню залити ідеально рівну стяжку яка  має добре висохнути Стяжка заливається на висоту бруска  + товщина дошки 35-40 мм. Простругані сухі бруски однакової форми (поперечний розріз) попередньо грунтують антисептиком від плісняви, грибку, та паразитів.  Брус укладають з розбіжкою один від одного 0,5 м. на паркетний двохкомпонентний клей із дотриманням паралельності між собою. Брус не повинен притискатись до стіни (1,5 см.) Додатково закріплюємо брус (лаги) металевими   анкерами до підлоги. Перед монтажем дошки між лагами можна по своєму бажанню укласти шумоізоляцію або теплоізоляцію та паро бар’єр. За три дні до монтажу дошку труба занести в тепле пиміщення де буде проводитись монтаж, щоб дошка набралась того мікроклімату примішення. Першу дошку закріплюють саморізами  яка і буде служити опорою для наступних дошок. Далі в закріпленій дошці промазуєм клеєм гребінь та затягуєм раніше підготовану по розміру дошку дерев'яними клинками. Фіксуєм саморізом під кутом 45 градусів до бруса і так далі . Через 12-24 години можна проводити шліфовку вашої підлоги та лакування.

 

д) монтаж «паркетної дошки». Є два види монтажу паркетної дошки: плаваючий та жорсткий на спеціальний паркетний клей . Для одного і другого способу є основна умова що і буде запорукою якості вашої підлоги це ідеально рівна суха стяжка. Якщо стяжка крива присутня невелика ямко вість чи горбатість потрібно залити нівеліруючу підлогу.  Плаваючий спосіб- на попередню розстелену підложку 3 мм. – 5 мм. Укладаєм паркетну дошку див. інструкцію на упаковці виробника.

Другий спосіб жорсткий він аналогічний попередньому але замість підложки застосовують паркетний двухкомпонентний або сілановий клей. Інструкцію по укладанню дивитись на упаковці від виробника.

 

Укладка масивної паркетної дошки із ясеня та бамбука

Фігурна укладка штучного паркету із ясена

Укладання штучного паркету із дуба, його шліфування та лакування